עמוד הביתמהנעשה בביתהדרכת קבוצותהדרכה לבתי ספר

הדרכה לבתי ספר

הדרכה לבתי ספר

 
אנו מזמינים אתכם ליהנות מגוון תכוניות המוזיאון המותאמות לבתי הספר היסודיים. באמתחתנו מגוון עשיר של פעילויות שניתן להתאימן לקבוצות יעד שונות, מרמת-גן ומחוצה לה, במסגרת כיתתית בשעות הבוקר, ובמסגרת של ועדי הורים, באירועי תחילת/סיום שנה ועוד.

חלק מהתכנים מותאמים לנושאים הנבחרים מתוך תוכנית הלימודים של משרד החינוך (העיר שלי, מולדת, מורשת) וחלקם מתרכזים בנושאים שונים חברתיים ותרבותיים כפעילות/ סיור וכימי שיא בית ספריים.

ההדרכות עוסקות בעולם התוכן של העיר וההתיישבות בארץ ומטרתם לחבר את הילדים לתוכן החלוצי דרך חקר וחוויה.

 

להזמנה  מתוך רשימת הפעילויות, אנא צור קשר עם בית קריניצי

 

רוץ בן סוסי- בעקבות ביאליק ברמת-גן


מצאתם אותו? נחפש את המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, ש"ערק" מתל אביב, עבר לרמת-גן, וכל כך אהב את ילדי העיר ! איפה גר, היכן קיבל מקורות השראה וכיצד העיר החזירה לו אהבה. סיור בשילוב קטעי משחק, חידות וכמובן שירים.

מיועדת לגילאי 5- 9. משך הסיור כשעתיים. דרגת קושי קלה.

"סודות בגן" לקטנים ולגדולים


נחווה את ימי קום המדינה והקמת צבא ההגנה לישראל. נשתתף במרוץ אל סליק המחתרות, נגלה את הסוד של בן גוריון ואנשיו, נפתור כתבי סתרים וחידות ונכיר את אחת הפינות היפות של העיר
סודות ואוצרות גן אברהם יוצאים לאור....

מיועדת לגילאי 5- 9 . משך הסיור כשעתיים. דרגת קושי בינונית.

הרפתקה אל העבר: פעילות לתלמידי כיתות א- ב


פעילות חווייתית במהלכה יחקרו הילדים את ביתו של אברהם קריניצי וחדריו השונים, יפגשו את החלוצה בצריף ויגלו דרך סדנאות התנסות (כתיבה בדיו, כביסה בכסכסת וטחינה במטחנות של פעם) את חיי היום יום מושב "עיר גנים" בשנותיה הראשונות של רמת גן. ויסיימו ביצירה.
הפעילות מותאמת לגילאי 5- 8. ניתן להתאימה למסגרת גן/כיתה/ מסיבות פתיחת וסיום שנה/ פעילות אחה"צ של הורים וילדים/ ימי הולדת. משך הפעילות-כשעתיים.

אצלנו בשכונה: פעילות לתלמידי כיתות ג


התכוניות מתייחסת למעגלי החיים מבית למדינה ומהווה העשרה לתכניות הלימודים במולדת חברה ואזרחות. דרך משחק, הצגה והפעלה יחשפו התלמידים לחיי השכונה של "פעם" ויפגשו עם הדומה והשונה לחיים כיום. משך הפעילות- כשעתיים וחצי.
סיפורו של ישוב : פעילות לתלמידי כיתות ד
בחדרי ביתו של ראש המועצה והעיר הראשון של רמת- גן, אברהם קריניצי הוקם על פי צוואתו מוזיאון ובית תרבות. מה מספרים הקירות? מה לוחשות המרצפות על מבנה הבית כפי שהיה בימי קריניצי ומשפחתו. בפעילות המהווה העשרה לתכנית הלימודים במולדת, חברה ואזרחות, ננוע בציר הזמן מעיר גנים לרמת- גן ונחקור יחד את התחומים השונים שהתפתחו בעיר.
משך הפעילות- כשלוש שעות.


חזון מול מציאות: פעילות לתלמידי כיתות ד


באמצעות סדנת דילמות, משימות חקר ומכירה פומבית סוערת יבחנו התלמידים מה היה החזון ואילו ערכים עמדו בפני מייסדי העיר. וכיצד אלו באים לידי ביטוי בסמלים, במקומות ובאישים השונים. משך הפעילות-כשלוש שעות. מומלץ להזמין גם כפעילות המשך לסיפורו של ישוב.

הרפתקה ליד הבית: חפש את המטמון ברחבי העיר ההיסטורית פעילות לכיתות ד-ה


מסע מרתק בליבה של העיר בעקבות האישים והמקומות המספרים את סיפורה של רמת- גן. בעזרת רמזים יגלו הילדים את החבוי והנסתר ברחובות המוכרים.
הפעילות מותאמת לכיתות ד-ה וניתן לקיימה במסגרת הכיתה בשעות הבוקר ומסגרת פעילות גיבוש כיתתית/ הורים וילדים לתחילת/סוף שנה. משך הפעילות- כשעתיים.

מדינה בדרך שלי - סיור לכיתות ה-ו


פעילות הנפתחת בבית קריניצי וממשיכה בסיור בגן אברהם. התלמידים יחשפו לתולדות הקמת מדינת ישראל, דרך סיפורה של רמת- גן. דפי החקר והמשימות יגלו את תרומתה של העיר בדרך למדינה. משך הפעילות- כשלוש שעות.

 

חדש! משחק דיגיטלי לכיתות ה' - ו'
 
ממה מורכב סמל העיר?    היכן הוקם צה"ל?    איזו יחידה אימצה העיר רמת-גן?
כל אלו ועוד יחשפו במשחק אינטראקטיבי חדש הנתמך על ידי  מכשירים ניידים, דרכו נגלה
פרקים מרתקים בתולדות הבית, העיר רמת-גן ומדינת ישראל.
המשחק מתאים במיוחד לגילאי 10- 13 ומצריך טלפון חכם או טאבלט וחיבור ל- wifi.
המשחק בנוי לקבוצות ומתקיים במתחם המוזיאון בלבד.
אנו מזמינים אתכם ליהנות מתכנים המוגשים במארז צעיר, עכשווי ואטרקטיבי.
 
הקישור למשחק בטלפון הנייד החכם - לחץ כאן       
 
 
   
 
לגלריית תמונות

קרוסלת תמונות