עמוד הביתמהנעשה בביתהדרכת קבוצותסיורים למבוגרים

סיורים למבוגרים

סיורים למבוגרים

סיורים מודרכים


התפיסה העומדת בבסיס קיומם של הסיורים המודרכים היא כי אין טוב ממראה עיניים, מצעידה בשבילים ומהתנסות בסביבה הטבעית בה התרחשו הדברים. למעשה, העיר כולה משמשת כמוזיאון פתוח.
בנינו מסלולי סיור מרכזיים, במתחמים ממוקדים, המביאים בפני משתתפיהם את תמצית הרעיון הרמת-גני, את ראשית התהוותה ועקרונותיה.
סיורים אלה מודרכים על ידי צוות ההדרכה המיומן והמנוסה, מותאמים במיוחד לקבוצות מטיילים מאורגנות- למבוגרים, לצעירים ולמשפחות ומדי פעם מוצעים לקהל הרחב.

בנוסף, תחת "פעילויות ואירועים" תוכלו למצוא סיורים נוספים, המתפרסמים מעת לעת והמתמקדים בשכונות ובנושאים מסוימים.
סיורים אלה מועברים על ידי מורי דרך אורחים ופונים בעיקר לקהל הרחב.

 

סיורים לקבוצות מבוגרים - הלב הקלאסי של עיר הגנים

 אין טוב ממראה עיניים, מצעידה בשבילים ומהתנסות בסביבה הטבעית בה התרחשו הדברים. בנינו מסלולי סיור מרכזיים, במתחמים ממוקדים, המביאים בפני משתתפיהם את תמצית הרעיון הרמת-גני, את ראשית התהוותה ועקרונותיה.

סיורים אלה מודרכים על ידי צוות ההדרכה המיומן והמנוסה, מותאמים במיוחד לקבוצות מטיילים מאורגנות- למבוגרים, לצעירים ולמשפחות ומדי פעם מוצעים לקהל הרחב.

 

להזמנה  מתוך רשימת הסיורים, אנא צור קשר עם בית קריניצי

העמק


סיור זה עוסק בשנות העשרים של המאה שעברה, שנות התהוותה של "עיר הגנים".


נחזור אחורה קרוב למאה שנים לימי ראשית המתיישבים, נטייל על השבילים הבלתי סלולים, נריח את הריחות, ונשמע את הקולות ההומים של המקומות המרכזיים ביותר שהיוו את לב ליבו של המושב הצעיר. נתחיל בבית קריניצי ונלך לאורך רחוב הרוא"ה, נעבור בבית החייל, בית הכנסת הגדול ועוד' ונסיים בשדרות הילד. משך הסיור כשעתיים. דרגת קושי קלה.

העיר הצומחת מן העמק


סיור זה עוסק בשנות השלושים והארבעים של המאה שעברה ובתנופת פיתוחה של המושבה שהפכה למועצה מקומית.
המושבה "עיר גנים" הולכת ומתפתחת והעמק הופך למרכז תרבותי- חברתי לתושבי ובאי רמת-גן. בסיור זה נצא מכיכר כופר הישוב נתקדם מעט במעלה גן הקופים נמשיך ונכיר ונחווה את השבילים, המבנים, האנשים והסיפורים של הישוב המתגבש, הישוב שמשנה את שמו לרמת-גן. משך הסיור כשעתיים. דרגת קושי בינונית.

עצמאות ותקומה ב"ראי העיר"


סיור זה עוסק באירועי קוממיות ישראל בתקופת המנדט.
ימי המנדט הבריטי. שלוש המחתרות פועלות במועצה המקומית רמת- גן. בסיור נעסוק בקשר ההדוק בין קום המדינה ותקומתה של העיר. נעבור בגן אברהם ונבקר בבניין משטרת רמת גן ואנדרטת דב גרונר. משך הסיור כשעתיים. דרגת קושי בינונית.

סיור עששיות לילי


בשעות הערב, כשיורדת החשכה, קורים דברים בעיר וסודות מתגלים במקומות הלא צפויים.
הסיור יוצא מבית קריניצי, כשהמשתתפים מצוידים בעששיות דולקות אל פסגת גן אברהם. סיפורי צ'יזבט, ופינות רומנטיות מובטחים... משך הסיור כשעה וחצי. הוא מותאם לקבוצות מבוגרים וצעירים וניתן לשלבו בחוויית אירוח ישראלי בחצר הבית.

בשבילי התרבות והזיכרון


הסיור עוסק בקו המקשר בין השכול הזיכרון והתרבות. נעבור בין מבני התרבות בעיר המנציחים את הנופלים באמצעות בריאה של עתיד חדש. בית עמנואל, בית צבי, תאטרון רמת גן, מוזיאון לאמנות רוסית ואמנות המזרח הרחוק, בית הספירלה ובית יד לבנים. משך הסיור כשעתיים. דרגת קושי בינונית.

לגלריית תמונות

קרוסלת תמונות