עמוד הביתמהנעשה בביתהדרכת קבוצותהדרכה לגני ילדים

הדרכה לגני ילדים

הדרכה לגני ילדים

מסע לימי החלוצים: פעילות חוץ בגני החובה ובצהרונים


החלוצים מבקרים את הילדים ומחזרים אותם אחורה בזמן לימי עיר גנים. דרך התנסות באורחות חייהם בבית ומחוצה לו: כיצד בישלו, גיהצו, כתבו, כיצד שאבו מים, מיהו החלבן וכיצד ניהלו את החיים ללא חשמל. כיצד הגיעו לעבודה ובאילו מטלות עסקו, מה היו הכלים אותם פגשו ועוד. יחוו הילדים את ההבדלים בין חיי החלוצים בעבר וחייהם כיום בעיר רמת- גן.
הפעילות מועברת על ידי זוג מדריכים המצוידים בעזרים חווייתיים ויכולה להיות מותאמת לקראת חגים ומועדים כגון חנוכה ופסח וניתן להזמינה גם במסגרת של קייטנות וצהרונים פרטיים ועירוניים. משך הפעילות-שעה.

 

להזמנה  מתוך רשימת הפעילויות, אנא צור קשר עם בית קריניצי

 

הרפתקה אל העבר: פעילות לגני חובה


פעילות חווייתית במהלכה יחקרו הילדים את ביתו של אברהם קריניצי וחדריו השונים, יפגשו את החלוצה בצריף ויגלו דרך סדנאות התנסות (כתיבה בדיו, כביסה בכסכסת וטחינה במטחנות של פעם) את חיי היום יום מושב "עיר גנים" בשנותיה הראשונות של רמת גן. ויסיימו ביצירה.
הפעילות מותאמת לגילאי 5- 8. ניתן להתאימה למסגרת גן/כיתה/ מסיבות פתיחת וסיום שנה/ פעילות אחה"צ של הורים וילדים/ ימי הולדת. משך הפעילות-כשעתיים.
פעילות הנפתחת בבית קריניצי וממשיכה בסיור בגן אברהם. התלמידים יחשפו לתולדות הקמת מדינת ישראל, דרך סיפורה של רמת- גן. דפי החקר והמשימות יגלו את תרומתה של העיר בדרך למדינה. משך הפעילות- כשלוש שעות.

לגלריית תמונות

קרוסלת תמונות